Zdrowe zakupy

Komentarze (17) | 30 cze 2016
Moda na zdrowy tryb życia pojawiła się w Polsce kilka lat temu i ciągle nie mija - doskonale pamiętam jej początki. Nasi rodacy coraz więcej się ruszają oraz dokonują zdrowych wyborów żywieniowych. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania, produkty zdrowe, naturalne, nieprzetworzone i ekologiczne, stały się ogólnodostępne. W większych miastach mamy dużo sklepików ze zdrową żywnością, a w supermarketach powstają specjalne działy dla takich produktów. Dziś pokaże wam co ciekawego można znaleźć na zdrowej półce w Carrefour. 






Dział ze zdrową żywnością w Carrefour jest całkiem pokaźny, zajmuje cały jeden segment, który jest bardzo dobrze oznaczony. To jest jeszcze rzadkość w tego typu sklepach. Regały produkty podzielone są na trzy części: produkty ekologiczne, bezglutenowe i sojowe. Według oznaczeń, coś dla siebie znajdą też diabetycy. Co do asortymentu: na samym początku zwróciłam uwagę na duży wybór herbat i kaw, niżej znajdowały się soki z krótką datą ważności, a obok nich mleka roślinne. Produkty sojowe to nie moja bajka ale osoby niejedzące mięsa pewnie by się nie zawiodły. Bardziej przyciągnął mnie dział bezglutenowy, gdzie znajdowało się pieczywo, ciastka, makarony i spory wybór mąk. Zwróciłam uwagę na dużą ilość zamienników cukru białego, oraz dżemy, konfitury i przeciery bez konserwantów.

Sama bez problemu znalazłam coś dla siebie, po kilkunastu minutach spędzonych przy regale, mój zakupowy koszyk wyglądał właśnie tak:



Nie przepadam za kawą więc wybór padł na herbaty. Udało mi się znaleźć ulubiony Higher Living o smaku rumianku i wanilii, oraz cytrynowo - aloesową zieloną Clipper. Bomba Witaminowa to herbatka ekologiczna z dziką różą, owocem tarniny, jabłkiem, jarzębiną, czarną porzeczką, malinami i innymi owocami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego.




Asortyment produktów zbożowych w działach ze zdrową żywnością, jest zazwyczaj bogaty. Mój wybór padł na soczewicę, Pełnoziarnisty brązowy makaron Durum. Amarantus ekspandowany, który jest fajnym dodatkiem do musli, zup typu krem czy placków. Płatki owsiane bezglutenowe, musli Kolumba oraz mąkę kokosową - do omletów na słodko.


BIO + SUPER FLAX - to produkt z serii super foods - naturnalny, organiczny dostarczający wielu witamin i minerałów. Wybór padł na mieszankę z siemieniem lnianym i kakaowcem, która jest bagatym źródłem żelaza i magnezu. Zawiera również dużą ilość kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 oraz flawonoidy. Sposób użycia : jedną łyżeczkę dziennie spożywamy w najwygodniejszej dla nas formie: jako dodatek do jogurtu, smoothie czy owsianki.



Bezglutenową mąkę do wypieku chleba - czyli kolejna próba wypieku chleba bezglutenowego przed nami. Za nami trzy nieudane :)



Z pośród konfitur moją uwagę zwrócił bezgutenowy dżem malinowy z nutą lipy. Według producenta: 
"Maliny mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ekstrakt z kwiatu lipy wzmacnia ich lecznicze walory, wpływając pozytywnie na system odpornościowy i pomagając zwalczać przeziębienia. W duecie działają i smakują wybornie.
Dzięki idealnej konsystencji produkt może być doskonałym dodatkiem do herbaty rozgrzewającej i wzmacniającej organizm, a także świetnie nadaje się na śniadanie do bezglutenowego pieczywa."



Oraz przecier pomidorowy Symbio bez konserwantów.



Aloes jest znany ze swoich właściwości leczniczych, liście tej rośliny są pełne wartości odżywczych. Sama bardzo lubię soki Aloe Vera dostępne w sklepach z wielu smakach, więc skusiłam się także na Sok z Aloesu z miąższem, dostępny jako suplement diety. W domu przeżyłam małe rozczarowanie, ponieważ smak tego produktu nie przypominał soku który znam. Jest całkiem inny i dla niektórych może być nie do przełknięcia. U mnie w mieszkaniu na pewno się nie zmarnuje. Na półkach wypatrzyłam również masło orzechowe bez soli i cukru - Primavika - czyli jedno z najłatwiej dostępnych maseł z dobrym składem. 




Mleko migdałowe to jedna z najlepszych alternatyw dla mleka krowiego. Świetnie smakuje i podobnie jak migdały zawiera witaminy B2 i E. Napój Alpro dodatkowo wzbogacony jest o witaminę B12. Niestety w Polsce ceny mleka roślinnego są wygórowane, za karton mleka migdałowego trzeba zapłacić ponad 10 zł, Przykładowo w Anglii różnice pomiędzy mlekiem krowim, a roślinnym nie są aż tak znaczące. Dodatkowo po raz pierwszy zdecydowałam się na napój ryżowy, który zostanie wykorzystany jako baza do smoothie.



W najbliższym czasie pojawi się również wpis, z pomysłem na wykorzystanie produktów J
na zdrowe zakupy zaprosił mnie Carrefour 

Pozdrawiam